back2school
WP Dodatek specjalny Partner dodatku
Partner dodatku
Czas biegnie nieubłaganie. Wydawałoby się, że nasza pociecha dopiero zaczynała przygodę z przedszkolem, a tu już nadszedł czas na pierwszy dzwonek. Jak się do tego przygotować? Jak pomóc dziecku wejść w nową rolę?

Sześciolatek w oczach swoich rodziców to małe dziecko, nic zatem dziwnego, że dorośli boją się pierwszych dni w szkole. Mają wątpliwości, czy ich pociecha poradzi sobie wśród nowych kolegów i z nowymi obowiązkami. Obawy ma również samo dziecko. Dla niego to prawdziwa rewolucja!

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek…

Zarówno sześciolatek, jak i siedmiolatek czuje stres przed nowymi wyzwaniami. Szkoła jest jednym z nich. Dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że czas beztroskiej zabawy nieco się skurczy. Jeśli dodatkowo nieustannie słyszy o szkolnych obowiązkach, konieczności zachowania ciszy podczas lekcji czy czekających go zadaniach domowych, z niepewnością oczekuje pierwszego dzwonka.

Szkoła staje się dla niego synonimem ciężkiej pracy, na którą żaden kilkulatek nie jest gotowy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy o szkole mówić w ogóle. Niepewność jest jeszcze gorsza, zwłaszcza dla dzieci, które mają bardzo bujną wyobraźnię. Czego nie usłyszą, to sobie dopowiedzą, niekoniecznie pisząc pozytywny scenariusz. Warto więc rozmawiać ze swoją pociechą o szkole, co jednak ważne – nie straszyć go perspektywą nowej rzeczywistości. Trzeba mówić prawdę, bo owszem, obowiązków na ucznia czeka sporo, ale czas na zabawę też się znajdzie.

Pójście do pierwszej klasy to też dobry moment na wspomnienia. Dzieci uwielbiają słuchać historii z przeszłości i warto to wykorzystać. Można opowiedzieć o własnych doświadczeniach z okresu szkoły, pokazać zdjęcia i pamiątki. Nie trzeba odwoływać się tylko do pozytywnych wspomnień, warto nawiązać też do negatywnych doświadczeń i konsekwencji swoich zachowań.

Źródło: Shutterstock.com

…przygotowania czas zacząć

6-latek nie jest już małym dzieckiem. Potrafi dokonywać wyborów i z przyjemnością to robi. Daje mu to poczucie niezależności, ale też uczy podejmowania decyzji i ponoszenia konsekwencji. Gdy więc nadejdzie czas kompletowania szkolnej wyprawki, warto zaangażować do tego swoją pociechę. To pozwoli też w pewnym stopniu zmniejszyć strach przed szkołą. Warto więc wybrać się z dzieckiem do sklepu, który oferuje bardzo duży wybór szkolnych akcesoriów w korzystnych cenach.

Szeroki asortyment posiadają sklepy sieci Carrefour. W jednym miejscu znajdziemy różnego rodzaju plecaki, tornistry, worki na obuwie sportowe, piórniki, zeszyty, kredki i długopisy – innymi słowy: wszystko, czego potrzebuje uczeń. Wśród produktów są te z licencją, a więc z wizerunkami bohaterów ulubionych bajek, jak i w neutralnych kolorach i wzorach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli obawiamy się, że spędzimy w sklepie zbyt dużo czasu, bo dziecko nie będzie umiało szybko dokonać wyboru, warto odwiedzić stronę Carrefour.pl. Znajdziemy tam bogatą ofertę przedmiotów szkolnych, z którą można się zapoznać bez wychodzenia z domu.

Źródło: Shutterstock.com

By o niczym nie zapomnieć, dobrze jest wybrać się do sklepu z wcześniej przygotowaną listą. Pamiętajcie, by uwzględnić na niej akcesoria, które pierwszoklasiści często gubią lub potrzebują w ciągu roku szkolnego. Na zapas warto kupić ołówki, kredki, gumkę do ścierania, temperówkę, korektor, kilka zeszytów oraz bloków rysunkowych. Przyda się też papier kolorowy oraz kolorowa bibuła.

Debiut szkolny nie musi wiązać się ze strachem i lękiem. To zupełnie nowa przygoda, na którą warto być przygotowanym z uśmiechem.

Sprawdź ofertę w sklepach Carrefour i na Carrefour.pl

Rekomendacja redakcji